Meie lugu

Miks me potitreeninguga tegeleme?

Ma ei oleks uskunud, et tegelen potitreeninguga hetkel kui mu enda lapsed on juba treenitud. Kuid elul on vahel ootamatud plaanid. Soovin jagada Sinuga oma lugu, oma teekonda, kuidas me potitreeningu kursuseni jõudsime.

2019 aasta kevadel oli lastele Lottemaa leiutiste võistlus. Minu sel hetkel vanem laps, 5-aastane poeg leiutas võistluse jaoks isetühjeneva pissipoti. Mu abikaasale tundus see mõte nii hea, et ta otsustas ehitada ise päris isetühjeneva pissipoti, kuna midagi sellist polnud veel keegi teinud. Praeguseks on meil juba sellele leiutisele patendiametist kasuliku mudeli taotlus tehtud/saadud.

Lähme tagasi nüüd 2019 kevadesse. Kui leiutise prototüüp valmis sai, siis läksin lauluringi vanematele ja tuttavatele meie leiutist näitama ja nende käest tagasisidet küsima. Nende vestluste käigus sain aru, et meie uus leiutis oli tore, kuid kahjuks ta ei lahendanud lastevanemate probleeme, kuna eemaldas potist üksnes pissi, mitte kaka. Nende paljude intervjuude ja vestluse käigus mõistsin, et lapsevanemad vajavad tegelikult abi hoopis potitreeningu juures. Küsimus, et kuidas saada lihtsalt ja efektiivselt mähkmetest lahti, vajas lahendust. Sealt sündis mõte koondada erinevad potitreeningu alased teadmised ühte kohta. Mul on hea meel, et lõpuks on see töö valmis ning meil on võimalik seda Sinuga jagada.

Annika Joy Meitern

Eesmärk

Õpetame lapsi potil käima kiirelt ja lõbusalt!
Aitame lapsevanematel hoida kokku aega ja raha ning säästa loodust.

Missioon

Kõik 2 aastased lapsed käivad potil. Läbi selle vähendame mähkmeprügi. Usume, et meie lapsed väärivad puhtast planeeti.
Eriti terav on ühekordsete mähkmete prügi probleem lääneriikides kus keskmine potil käimise vanus on 3 aastat või rohkem. Mähkmed on nagu plastik, mis laguneb looduses umbes 450 aastat, kuid erinevalt plastikust pole ühekordsed mähkmed taaskasutatavad. Eesti suuruses riigis läheb näiteks 6 kuuga 10 miljonit ühekordset mähet prügimäele.

Visioon

Hoolime planeedist Maa ja teeme kõik võimaliku, et meie lastel, meie tulevastel põlvkondadel oleks puhas keskkond, kus elada.

Meeskond

Kes me oleme?

Me oleme lapsevanemad, kellel on isiklik (mitmekordne) kogemus potitreeninguga.

Annika Joy Meitern

Võlur

2 lapse ema, potitreeningu spetsialist. Lisaks bioloogia doktorant, ravimtaime ekspert.

Maarja Prentsel-Unt

Võlur

peatselt 3 väikese vanusevahega lapse ema. Erialalt lasteaiakasvataja ja hariduselt eripedagoog. Kasvatus ja laste psühholoogia spetsialist.

Richard Meitern

Võlur

2 lapse isa, teadlane, leiutaja.

Soovid kurusega liituda?

Ei ole midagi lihtsamat. Pane ennast kirja!